sobota, 27 września 2014

Porada dla bohaterek "Kto poślubi mojego syna"

Jakiś miesiąc temu obejrzałam z przyjacielem mym K... pierwszy odcinek programu "Kto poślubi mojego syna". Pod czułym okiem Mamuś, Kawalerowie zadawali pytania potencjalnym Kandydatkom na żonę a wśród nich pojawiło się to jakże istotne "Czy lubisz gotować". Nasze kandydatki oczywiście jak jeden mąż odpowiadały że oczywiście, że to ich pasja, powołanie. Na pytanie o ulubioną potrawę i co by przygotowały dla "Swego Mężczyzny" również odpowiedziały zgodnie - Spaghetti.

Hmm, spojrzeliśmy po sobie z przyjacielem mym,na ekranie Mamy spojrzały na Synów i chyba wszystkich po obu stronach ekranu naszła myśl - PRAWDZIWY FACET POTRZEBUJE CZASEM MIĘSA A NIE TYLKO MAKARONU. No cóż Panie nie zapunktowały.
Ponieważ święcie wierzymy z Przyjacielem Mym że program cieszyć będzie się popularnością (Przyjaciel śledzi dalsze losy bohaterów i mówi że się dzieje) nic a tylko czekać drugiej serii.

Tym samym dzisiejszy post to mała porada dla naszych przyszłych Bohaterek, którą przygotował Brasileiro szczerze rozbawiony mą opowieścią o zdolnościach kulinarnych Bohaterek pierwszej serii. Potrawa prosta, szybka w przygotowaniu, zawiera ulubiony składnik - spaghetti ale też i kawałek mięsa. Podsumowując Drogie Panie - zapunktujecie.

Zacznijmy od przygotowania Spaghetti:

Do garnka wlewamy oleju tak aby przykryć dno. Na rozgrzany olej wsypujemy roztarty ząbek czosnku oraz pół skrojonej w kostkę cebuli czerwonej.
Dodajemy również 3 łyżki sosu pomidorowego do makaronu (polecamy Pudliszki z płatkami czosnku). Dodajemy łyżkę octu vinaigrette. Gdy sos jest za gęsty możemy również dodać kilka łyżek wody (koniecznie zagotowanej gorącej). Całość mieszamy aby nie przywierała do dna.

Ugotowany makaron spaghetti wrzucamy do tak przygotowanego sosu i mieszamy. 

Makaron mamy już gotowy czas na część dla mięsożerców. 

Pierś z kurczaka kroimy na mniejsze kawałki, solimy, marynujemy startym czosnkiem i kuminem, skrapiamy sokiem z cytryny.  Następnie kroimy w kostkę paprykę zieloną, cebulę czerwoną. 

Na rozgrzany olej wrzucamy pokrojone kawałki kurczaka i podsmażamy pod przykrywką. Następnie wrzucamy skrojoną cebulę i paprykę oraz dodajemy łyżkę lub dwie koncentratu pomidorowego. Dusimy około 10 minut.

Czyż nie proste? Do tego lampka czerwonego wina i ... Teściowa Wasza. Powodzenia!1 komentarz: